-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

4 důvody, proč je šperk ideálním dárkem pro ženu

Žijeme ve světě žen. Jsme jimi obklopeny i obklopeni: jsou našimi matkami, dcerami, přítelkyněmi, kamarádkami, milenkami, manželkami, babičkami, tchýněmi, sestrami, švagrovými, tetami a snachami. A všechny mají narozeniny, svátky, všechny slaví Vánoce a různá výročí. A všechny očekávají, že si na ně vzpomeneme a ve dnech, kterým ony přikládají zvláštní důležitost, je obdarujeme vhodnou drobností. Dávat hotovost je neosobní, u oblečení se ne vždy trefíme velikostí, čokoláda narušuje dietu a květiny vadnou. Potřebujeme proto něco, co potěší a co vydrží na věky. Napadá vás něco? Nás ano: šperk. A to pro jeho:

  1. Lesk a třpyt

My ženy odjakživa milujeme všechno, co se třpytí a blyští. Rády se zdobíme a ještě raději vypadáme pěkně. Proto nám rozzáří oči krabička s diamantovými náušnicemi nebo náramkem s jantary či topazy.

  1. Odolnost a trvalost

Klenot neuvadne. A pokud ano, stačí zajít ke zlatníkovi a on mu přeleštěním a případnou úpravou vrátí jeho původní krásu. Na zničení šperku musíme vynaložit větší mechanickou sílu – třeba diamanty nebo rubíny a smaragdy patří k nejtvrdším látkám na světě. Jestliže náhrdelník neztratíme, můžeme si ho předávat jako dárek z generace na generaci

  1. Rozličnost a výběr

Klenotníci se s oblibou předhánějí ve vymýšlení nových designů, nezanedbávají však ani ty staletími osvědčené. Například z všelijakých typů drahokamových a diamantových přívěsků a náušnic si vybere opravdu každý.

  1. Cena a kvalita

Cenově se kvalitně zpracované šperky pohybují v řádu několika set až statisíc korun. Záleží, jestli sáhneme po stříbrném nebo zlatém prstýnku, jestli nám padne do oka moissanit nebo jestli zatoužíme po diamantu té nejvyšší kvality.

Ať už hledáte drobnost pro maminku, nebo chcete potěšit nejlepší kamarádku, podívejte se do výloh klenotnictví a prozkoumejte webová šperkařství. Pokud se neodvažujete vybrat výrazný šperk, začněte jednoduchým přívěskem nebo decentními náušnicemi z drahého kovu. Elegantní ozdoba z ušlechtilého a hypoalergenního materiálu nikdy nebude krokem vedle.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Žena

MetSo

40plus

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles