6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

5 triků, jak bojovat s celulitidou

Celulitida, známá také jako „pomerančová kůže“, trápí nejen ženy při těle. Jsou noční můrou modelek i mužů. My vám přinášíme pár tipů, díky kterým se pomerančové kůže můžete zbavit, zredukovat ji, nebo ji alespoň účinně zamaskovat.

 

Celulitida
Celulitida

K moři, do solárka, hlavně na slunce

Celulitida je více patrná na bílé kůži, to znamená jediné – potřebujete opálení. V létě to jistě není problém, sluníčko je všude kolem nás, když je ale za dveřmi podzim se zimou, je čas vyrazit na dovolenou k moři, anebo alespoň do solárka.

Cvičit, zpevňovat

Důvodem, proč se vám na kůži objevila celulitida, může být také nedostatečně pevná a pružná kůže. Je vhodné tedy začít cvičit a posilovat zejména ty partie, na kterých se vám celulitida objevila. Nemusíte se učit v posilovně několik hodit, stačí doma cvičit hodinku dvakrát až třikrát týdně.

Správná strava a dostatek vody

Ke cvičení přidejte rovnou také tři litry vody. Ty vypijte během dne, přidat k tomuto pitnému režimu můžete také čaje, ale vyhněte se kávě a sladkým nápojům! Důležité je také odebrat ze stravy příliš tučného jídla. Vše, co je mastné, zredukujte a nahraďte zeleninou, ovocem a celozrnným pečivem.

Mazat, mazat, mazat

Pokožka potřebuje hydrataci, a o to víc, je-li na ní vidět pomerančová kůže. Každý večer proto věnujte deset minut tomu, že si tělo namažete krémem nebo olejíčkem. Vyzkoušet můžete navíc masáž – problematická místa stačí masírovat krouživými pohyby. Není třeba příliš tlačit, nesmí to v žádném případě bolet.

Kosmetika

Na trhu existuje celá řada přípravků proti celulitidě. Sprchové gely, krémy, séra, mýdla. Vyzkoušet je samozřejmě můžete, ale nečekejte, že se jednou týdně namažete, nezměníte jídelníček ani se nezačnete hýbat a stanou se zázraky. Zázraky v tomhle případě neexistují!

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles