6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Hledám práci, co s tím?

Větu „hledám práci“, slýchávám od mnoha nezaměstnaných, především z řad absolventů a žen po mateřské, kteří mají velmi těžkou pozici, z důvodu minimální či žádné praxe. Najít si vhodné zaměstnání není pro tyto skupiny nijak snadné.

Hledám práci

Kde hledám práci a jakým způsobem

Kde hledám práci a jakým způsobem, je podstatné. Pokud jste absolvent či žena na mateřské, je vhodné se zaregistrovat na úřadu práce, případně obeslat svým životopisem a motivačním dopisem personální agentury v nejbližším okolí. Pamatujte si, kam jste životopis poslali, abyste do jedné společnosti neposlali životopis třikrát.

Také zvažte, zda hledání práce věnujete dostatečný čas. Pokud hledám práci alespoň 6-8 hodin denně, můžete říci, že hledáte intenzivně. Pokud hledání práce věnujete 3-4 hodiny týdně, máte jen malou šanci, že budete úspěšní. Zamyslete se také nad způsobem hledání práce. Je vhodné prohlížet si portály s nabídkou práce, klidně si nastavte robota, který vám zašle vždy aktuální nabídky vybraných pozic. Zeptejte se svých známých nebo zajděte do firmy osobně.

Hledám práci usilovně

Hledám práci velmi usilovně a každé firmě, kde se o zaměstnání ucházím, posílám originální motivační dopis, který upravím dle vybrané pozice o kterou mám zájem. Rozhodně si není vhodné v životopise vymýšlet schopnosti a znalosti, které nemám. Dříve nebo později by na to nejspíš zaměstnavatel přišel. Do životopisu vypište vaši dosavadní praxi i zkušenosti, třeba i z brigád. Nemusíte naopak vepisovat citlivé osobní údaje jako je věk dětí, rodinný stav.

Pokud hledám práci stále, mohu sledovat také nejrůznější veletrhy práce, stáže, workshopy nebo si zvyšovat kvalifikaci jazykovými kurzy, brigádou v zahraničí. Rovněž můžete požádat úřad práce o rekvalifikaci na určitý obor, pokud se vám v tom vašem nedaří najít práci.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávy Dnes

Novinky Zprávy    

Tiskové zprávy   

 

Related Articles

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Advertisement -spot_img

Latest Articles