6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Hledám práci

Hledám práci – od odpovědi na inzerát k úspěšnému přijetí

FinMag– to znamená kolotoč procházení inzerátů, odpovědí na ně, rozesílání životopisů, vymýšlení motivačních dopisů a stresu před pohovory. Není to příjemný proces, ale stává se cestou ke kýženému pracovnímu uplatnění. Jak tento kolotoč co nejlépe zvládnout a vhodného zaměstnání adekvátního vašemu profesnímu zaměření a vzdělání se dobrat co nejdřív? Základem je otevřít si bránu k osobnímu pohovoru.

Hledám práci

Hledám práci: začněte okamžitě

Ocitli jste se v životní situaci hledám práci? Začněte jednat hned teď a na nic nečekejte. Odkládání na zítra, příští týden, po prázdninách nebo po Vánocích nic nevyřeší. Uchazečů je spousta, výběrová řízení trvají i týdny a pravděpodobnost úspěchu nemusí být zrovna velká, ani když máte dobré vzdělání a jste pro danou pozici vhodnými kandidáty. Nepolevujte tedy ani přes svátky, víkendy nebo prázdniny.

Firmy hledají supermany

Požadavky firem v inzerátech bývají nadhodnocené a přemrštěné. Po jejich přečtení možná dospějete k názoru, že odpovídat nemá smysl. Uvedené nároky splní beze zbytku jen velmi málo lidí. Hledám práci znamená i určitou odvahu. Buďte si vědomi svých kvalit a naučte se je prodat. Odpovězte i na inzeráty, u kterých nesplníte všechna kritéria. Ideální je vyhovět 75 a více procentům požadavků. „Na co asi budou ve firmě klást důraz? Jak jim já můžu být přínosem?“ To je správná cesta uvažování.

Hledám práci, otevřete si bránu k pohovoru

Branou k pohovoru je životopis: kvalitní, tak akorát dlouhý, bez chyb, stručný, přehledný, s přidanou hodnotou. Hledám práci by mělo znamenat vyšperkovat CV k dokonalosti. Životopis by měl vyhovět požadavkům konkrétní firmy, vždy budou asi potřeba určité úpravy, nikoliv ale nepravdy! A pozor, životopis personalisté čtou, rozhodně není zbytečným dokumentem!

„Oříšek“ v podobě motivačního dopisu

Hledám práci a jak začít? Spolu s životopisem zasíláme i motivační dopis. A to nejlépe i tehdy, není-li vyžadován v inzerátu. Nemusí být jednoduché jej vytvořit. K dispozici jsou různé vzory a šablony, zkuste být trochu tvůrčí. Pozor ale na pravopisné chyby nebo tvorbu „románu“. Popište své přednosti, zdůrazněte zajímavé věci ohledně své osoby, objasněte, proč zrovna vy byste byli pro firmu přínosní. Dopis by neměl být ani krátký, ani dlouhý, musí zaujmout a mít spád.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence

StyleMag

In-In.cz

Related Articles

1 komentář

Comments are closed.

- Advertisement -spot_img

Latest Articles