6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Jak hledat práci s handicapem pomáhá Žirafa.cz

Lidem se zdravotním postižením se práce hledá špatně v jakékoliv době. K důležitým zásadám patří nerezignovat a neustále na sobě pracovat – rozvíjet se. Budete-li mít vyšší vzdělání, certifikáty, různé kurzy, školení a podvědomí o více oborech, zvyšujete tak šanci na nalezení nového zaměstnání.

Ať už se jedná o sluchové či tělesné postižení nejde vám určitě o soucit, ale nalézt kvalitní práci a zapadnout do kolektivu. Handicapovaní již dávno nejsou vyčleňování, jak to známe z let dávno minulých. Spíš naopak. Budete-li ke svému okolí upřímní a kolegové o vašem handicapu budou vědět, může to přinášet řadu výhod. Jednak se vyhnete pomluvám, například u dlouhodobější pracovní neschopnosti, rozlomí to bariéru v komunikaci a nastavíte si vhodné pracovní prostředí. Výhody plynou i zaměstnavateli, který může využít řadu slev a výhod.

 

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Pomoci může inovativní personální agentura Žirafa.cz

Předně proberte se svým ošetřujícím lékařem jaká práce je pro vás dle něj ideální. Napište si životopis stejně jako kdokoliv jiný a odešlete jej na různé nabídky. Pomoci vám v tomto směru může také mladá inovativní personální agentura Žirafa.cz, která zdarma pomáhá najít kvalitně ohodnocenou práci. Tým je složený s odborníků, kteří se výtečně orientují na trhu práce. Jednají s každým bez okliček a narovinu. Po odeslání životopisu a svých požadavků se již můžete těšit na nabídky a pracovní pohovor.

Požádejte o reference

Ideální je také požádat předchozího zaměstnatele o doporučení. Tento krok býval zvykem v minulosti, ale opět se vrací. Hledáte-li nové zaměstnání už delší dobu, promyslete ještě jednou, zda nejsou vaše nároky příliš vysoké. Využívat lze také alternativních úvazků, jako jsou nárazové práce, brigády nebo se zaměřit na práci z domova. Lépe je mít alespoň pár nestálých zaměstnání na svém záznamu, než tři roky bez práce. To je hned jiná vizitka. Rozhodně se nespoléhejte pouze na úřad práce, ale vyhledávejte pomoc internetových pracovních serverů, kontakt na personální agenturu je na www.zirafa.cz . Ona ta práce přesně pro vás existuje, jen je potřeba jít tomu naproti uzavírá ze zkušenosti Martina Polanská, makléřka personální agentury Žirafa.cz .

 

 

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles