-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Jak snížit platby za chod domácnosti a podpořit zdraví?

Současným nepříjemným trendem se stalo zdražování, což může ovlivnit nejednu rodinu. Jak tedy ušetřit pár korun navíc, a ještě podpořit své zdraví? Poradíme vám jednoduché tipy, které můžete do svého každodenního života zasadit ihned. 

Myslete dopředu a nic vás nezaskočí

Abychom s financemi vycházeli dobře, je třeba si nejprve nastavit priority. Jsou věci, které jsou důležité, méně důležité a zcela postradatelné. A také je moudré myslet na budoucnost. Stát se může cokoliv a z ničeho nic bude potřeba větší finanční obnos. Kde ho ale vzít? 

Nabízí se půjčka, ale ta vás na úrocích přijde velmi draho. Proto je dobré si tvořit dlouhodobé zásoby. Bokem si stačí dávat 10–30 % platu. V závěru to vyjde podobně, jako byste spláceli půjčku, jen s tím rozdílem, že nepřeplatíte ani korunu navíc

Pro názorný příklad si představte, že si každý měsíc ze své výplaty ušetříte 3 000 Kč. Za rok tak budete mít našetřeno 36 000 Kč. Pokud tak učiníte i s partnerem, váš rodinný rozpočet za rok vyroste o 72 000 Kč! Z takové částky zaplatíte nečekané výdaje, a ještě zbyde i na krásnou rodinnou dovolenou.

Nakupujte výhodně

Víte, že se dá ušetřit spousta peněz i při nakupování základních potřeb do domácnosti? Možností je hned několik, ukážeme vám ty nejúčinnější.

 • Slevy – obchody, které nabízejí potraviny, drogerii nebo oblečení, se ve slevových akcích doslova předhánějí. Využijte to. 
 • Kontrolujte kvalitu – někdy mají dva výrobky zcela totožné složení, u jednoho si však připlácíte za značku. 
 • Sledujte letáky – můžete i online. Zkuste třeba pravidelně kontrolovat Kaufland leták, kde seženete vše potřebné pro vaši rodinu a domácnost za skvělé ceny.
 • Nakupujte online a s cashbackem – internetové obchody nabízejí výhodnější ceny než ty kamenné a s cashbackem se vám část hodnoty vrátí zpět. 

Moderní záležitostí je právě tzv. cashback. Ušetřit můžete z každého online nákupu u obchodů, které tento zpětný druh slevy podporují. Velkou výhodou je fakt, že ho lze kombinovat i s ostatními slevami. Jak to funguje?

Stačí na daný internetový obchod přejít skrze cashbackový portál, kde se zároveň registrujete. Nemusíte se bát. Je to zadarmo a žádné citlivé údaje po vás nikdo chtít nebude. Pak už jen stačí nakoupit, jak jste zvyklí. Částka se automaticky vypočítá a přičte na cashbackovém portálu do peněženky. Až budete chtít, stačí požádat o výplatu na váš účet

Pro názorný příklad si vezměme nákup vysavače, který stojí 3 999 Kč. Pokud ho nakoupíte s cashbackem na e-shopu Euronics, vrátí se vám zpět 3,5 %, což je konkrétně 116 Kč

Nebo potřebujte novou postel do dětského pokojíčku? Když ji pořídíte přes e-shop Sconto nábytek, ušetříte s cashbackem krásných 5 %! Kdyby postel stála 3 199 Kč, vrátí se vám na účet 134 Kč. Tímto způsobem můžete ušetřit tisíce!

Zdravý životní styl – chutně a výhodně

Jíst a žít zdravě neznamená si něco odpírat. Chce to jen přejít na pestrou stravu a najít obchody, kde nabízejí kvalitní potraviny za normální ceny. Skvělým příkladem jsou Fresh bedýnky. Vybírat si můžete z bohatého výběru čerstvého ovoce, zeleniny, bylinek, hub, pečiva, a dokonce i masa, ryb a mléčných výrobků. 

Nejenže se jedná o prvotřídní kvalitu, ale ceny jsou příznivé a vše vám dovezou až domů. Tento komfort bude zajisté vyhovovat maminkám s dětmi a starším lidem. Fresh bedýnky si však zamiluje každý, kdo chce kvalitní suroviny a zároveň šetřit svůj čas, síly i peněženku. Při nákupu využijte výhodný cashback, který Fresh bedýnky podporují.

10 tipů, jak ušetřit za běžný chod domácnosti

Jednoduše můžete ušetřit i na energii, plynu, vodě i topení, a to bez nutnosti změny dodavatele. Přesto, pokud máte pocit, že platíte za chod domácnosti zbytečně moc, raději se ujistěte, že konkurence nenabízí výhodnější tarif. 

 • Při vaření používejte pokličky na hrnce.
 • Sprchujte se a nenechte téct vodu na prázdno.
 • U toalety používejte úsporné tlačítko na splachování.
 • Potraviny bez obalů – méně odpadků i výhodnější cena.
 • Vyměňte staré žárovky za LED žárovky, které jsou mnohonásobně úspornější.
 • U topení je dobré mít termostat a možnost vytápět každou místnost individuálně.
 • Při nákupu spotřebičů se zajímejte o energetickou třídu.  
 • Pračku zapínejte až ve chvíli, kdy je opravdu naplněna. Volte spíše menší otáčky.
 • Pijte vodu z kohoutku – v České republice je kohoutková voda kvalitnější a levnější.

Nakupujte online a využívejte při tom cashback – začněte nakupovat s Tipli už dnes!

Náš tip: Šetřit můžete i na pohonných hmotách. Pořiďte si horské kolo a místo autem jezděte do práce na kole.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles