6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Jak vybrat ochranné brýle, aby je pracovníci chtěli nosit

Nejde jen o to ochranné pomůcky nakoupit, rozdat a nakázat používání. Je nutné, aby je ti, jichž se to nejvíc týká, také chtěli nosit.

  1. Proč potřebujeme ochranné pomůcky?

Ochranné pomůcky chrání lidi, kteří je používají. Je to tak? Je to jasné, logické a také nebezpečně krátkozraké.

Takový pracovní úraz, při kterém dojde například k poškození oka, může skončit mnohem hůř. Pracovník ucukne při ostré bolesti a další problém je na světě. Stačí, aby měl v ruce nářadí nebo stroj. Co když je zrovna na žebříku, nebo na lešení? Co když jistí kolegu při práci ve výšce? Jistě si domyslíte, jaké množství dalších katastrof může následovat.

Vždy je lepší problémům předcházet, než je muset řešit. Bude tedy dobré podívat se na některé důležité prvky ochrany zdraví.

  1. Běžně známé typy pracovních brýlí

Výběr ochranných pomůcek může být náročný, nabídka je bohatá. Je však dobré orientovat se alespoň v základech. 

Důležitým parametrem je samozřejmě splnění příslušné normy ochrany dané druhem rizika při práci. Základní rizika poškození jsou mechanické, chemické a samozřejmě také možnost poškození zářením.

Ochranné brýle můžete běžně dělit i podle jejich konstrukce.

Nejrozšířenější jsou brýle s obrubami. Zabrání vniknutí běžných mechanických nečistot do očí a už dávno neplatí, že to musí být kus tvrdého plastu, který je hned poškrábaný a všude na hlavě jen nepříjemně tlačí.

O úroveň výš jsou pak pracovní brýle s plným výhledem. Díky těmto brýlím nemusí docházet k omezení zorného pole. Práce je tak mnohem bezpečnější, mnohdy také kvalitnější. 

  1. Existují i méně známé typy ochranných brýlí

Pro práce za vysokých teplot či záření je přímo nutností používat brýle svářečské. Nikdo nechce mít po práci rudé oči jen proto, že nebyly k dispozici ty správné ochranné brýle.

Kdo nosí dioptrické brýle, obyčejné ochranné brýle nosit nebude. Není to o potřebě stát se rebelem – ono to prostě technicky dost dobře nejde. Dvoje brýle na sobě značně omezí nejen pohodlí, ale hlavně i reálnou schopnost dobře vidět. Dejte kolegům šanci na pohodovou práci a pořiďte jim ochranné brýle, které jsou přímo konstruované na nošení s brýlemi dioptrickými. Ještě lepší variantou jsou přímo pracovní dioptrické brýle. Nejen k těmto ochranným brýlím bude dobré zakoupit i úložný box nebo pouzdro na brýle pro prodloužení jejich životnosti.

  1. Už jen nakoupit

Ať už jdete na jistotu, nebo potřebujete nejprve poradit, na e-shopu Hoffmann Group najdete vždy o něco víc. Od klasických pracovních brýlí až po ty opravdu pohodlné, které si pracovníci nastaví tak, aby se jim dobře pracovalo

Ochranné brýle pro kolegu s dioptrickými brýlemi také nemusí být strašákem, když dostane brýle přímo vyrobené tak, aby se daly nosit i na běžné brýle.

A když si nebudete vědět rady, najdete zde poradenský servis, kde se vám budou rádi věnovat.

Dopřejte si tedy pohodlí. Dopřejte si servis od společnosti Hoffmann Group.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles