-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Komerční nemovitosti v portfoliu DRFG jsou odolné vůči krizi

Ekonomická data ukazují, že hospodářská krize v roce 2008 retailové řetězce příliš nezasáhla. V případě některých to bylo dokonce přesně naopak a v tomto ekonomicky nepříznivém období ještě posilovaly. Důvodem je podle hlavního ekonoma značky podílových fondů CZECH FUND Lukáše Kovandy především fakt, že tyto maloobchodní řetězce nenabízejí luxusní zboží, ale produkty denní spotřeby, které se dobře prodávají i v horších ekonomických časech.

Retailovým řetězcům tedy zpomalení ekonomiky vrásky na čele příliš nedělá, a to je dobrá zpráva pro nemovitostní fond zaměřený právě na retail. Nemovitostní fond pod značkou CZECH FUND, který patří do investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, má ve svém portfoliu obchodní zóny zaměřené na střední vrstvy. Zhoršení ekonomických podmínek tak mohou bez větších potíží přečkat a investorům tak poskytnout stabilní výnos i v dlouhodobém horizontu, především pak z toho důvodu, že je vůči výkyvům v ekonomice rezistentní, vysvětluje Kovanda.

??????????????

DRFG Davida Rusňáka nabízí nemovitostní fondy

CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND se od svého vzniku zaměřuje především právě na investice do retail parků, a to napříč Českou republikou. Tady si vybírá zejména středně velká města, kde tyto zóny většinou nemají srovnatelnou konkurenci. To také dokládá jejich vysoká obsazenost, která je aktuálně 96 % a nijak významně neklesala ani v období krize.

Také dlouhodobé nájemní smlouvy dávají investorům výhled na stabilní výnos. Smlouvy se třeba v případě potravinářských řetězců uzavírají dokonce na více než deset let, a to je pro dlouhodobé a stabilní zhodnocování fondu klíčové. Díky tomu fond od svého založení přinesl investorům zhodnocení +16,37 % (23.02.2016 – 31.03.2019). A investovat do něj může téměř každý už od pěti set korun měsíčně.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles