15 C
New York
Neděle, 26 března, 2023

Buy now

spot_img

Matrace a na co se zaměřit při jejím výběru?

Pokud se rozhodnete kupovat novou matraci, měli byste vybírat opravdu pečlivě. Kvalitní matrace vám totiž může zajistit příjemný spánek až na 15 let. Proto byste se neměli bát této jednorázové investice do svého zdraví a komfortního spánku. Dejte jednou provždy sbohem bolavým zádům!

Zdravotní či ortopedická?

Jaký je vlastně rozdíl mezi těmito přívlastky? Odpověď je jednoduchá! Ortopedická matrace vám dopřeje stabilní oporu celé kostry a zajistí její správné rozložení váhy vašeho těla. Naopak zdravotní matrace je dodávána vždy s vystaveným certifikátem, jež zajišťuje její hypoalergenní vlastnost. Je vhodná hlavně pro osoby podobě upoutané na lůžko.

Jaké jsou nejoblíbenější druhy matrací?

  • Latexové – jsou vysoce oblíbené pro svou elasticitu a ortopedické vlastnosti. Vyznačují se vysokou kvalitou a dlouhou životností. Nicméně, kvalita vždy něco stojí, proto jsou tyhle matrace trochu dražší.
  • Pružinové – také jste si vybavili ty probděné noci na chalupě, kdy vás pružiny tlačily do všech částí těla? Tohoto se již opravdu obávat nemusíte! Moderní pružinové matrace jsou chráněny dostatečně širokými vrstvami filcu, který nepropustí ani kousek pružiny. Vyznačují se hlavně vysokou prodyšností.
  • Líná pěna – Jedná se o směs PUR a HR pěny – můžete se těšit na kombinaci těch nejlepších vlastností obou směsí, jimž bezpochyby vládne roztaživost, která eliminuje proleženiny.

Jak zvolit správný rozměr matrace?

Vždy musíte vzít v potaz svou výšku – abyste dostali kvalitního spánku, měla by ideální délka být o 20 cm delší. Šířka klasického jednolůžka je 90 cm. Pokud pořizujete manželskou postel, můžete zvolit koupi dvou matrací či jednou celistvou o šířce 160cm, 180 cm, 200 cm či dokonce širší. Její výška by měla být minimálně 15 cm. Také je třeba myslet na to, že tenká matrace podlehne brzkému proležení a zpravidla se nevyznačuje velkou kvalitou.

V neposlední řadě je třeba myslet na to, že matrace je investice jako každá jiná – a proto je jí potřeba věnovat dostatečnou péči. Doporučuje se ji jednou měsíčně otočit, pravidelně měnit a prát její potah a občasně i vyvětrat.

Kvalitní matrace = kvalitní spánek – a ten si přece zasloužíte!

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles