6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Praktické rady než se pustíte do výběru brigády

Nejčastější forma uzavření pracovního vztahu mezi brigádníkem a zaměstnavatelem je dohoda o pracovní činnosti. V zákoníku práce termín brigáda není uveden, ale jako brigády definujeme krátkodobé pracovní vztahy i dlouhodobější pracovní vztah, příležitostný přivýdělek.

Brigády

Kdo si může najít brigádu?

Nejvíce vyhledávané jsou brigády mezi studenty, ale klidně může na brigádu nastoupit i zaměstnaná osoba či důchodce nebo maminka na mateřské. Dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti je možné uzavírat s fyzickou osobou starší 15 let. Brigádu může absolvovat pouze osoba ukončená základní vzdělání. Pokud má osoba 15 let a je žákem ZŠ, pracovat nemůže.

Tipy na hledání brigády

Pokud hledáte brigády, můžete se zeptat svých známých – celá řada firem hledá brigádníky na základě doporučení známých nebo rodiny.

Brigády můžete hledat na nástěnkách supermarketů, případně se osobně zeptat v okolních restauracích či obchodech.

Letní brigádu si začněte hledat již v zimě či na jaře. Firmy hledají na léto záskoky za své zaměstnance, kteří čerpají dovolenou a také je to období sezónních prací na stavbách či v zemědělství.

Nejhledanější brigády jsou roznos letáků, vybalování zboží, obsluha v restauraci, pomocné práce na stavbě, v ostraze, apod.

Brigády v zahraničí

Mnoho mladých lidí rádo vyráží na brigády do zahraničí.  V evropské unii není potřeba mít pracovní povolení. Pracovní povolení není potřeba také v Norsku a na Islandu nebo ve Švýcarsku. Do Usa je potřeba získat pracovní povolení, například programem typu Work a Travel. V Kanadě potřebujete vízum a pracovní povolení, v Austrálii musíte získat pracovní vízum.

Nejčastěji jsou nabízeny brigády jako au-pair, v gastronomii, sklizeň ovoce, v hotelnictví, apod.

 

 

 

Related Articles

1 komentář

Comments are closed.

- Advertisement -spot_img

Latest Articles