6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Proč nebankovní půjčky pomohou jen opravdu zodpovědným?

Dostat se do finanční tísně není dnes nic výjimečného. V ČR žije například každý pátý občan z výplaty do výplaty, takže není divu, že mu způsobí problémy i jeden větší nečekaný výdaj. Jako pomoc v takové situaci se nabízí nebankovní půjčka. Existuje jen jeden způsob, jak si půjčit dobře. Pozor je třeba dát na počty a licenci.

Rok 2016 jako důležitý milník

Do prosince 2016 vládla v nebankovním sektoru anarchie. Nebankovní trh nebyl nijak regulován, takže mohl nebankovní půjčky nabízet každý, kdo měl živnostenské oprávnění. Klienti se často nechali zlákat klamavou reklamou a společnosti si často účtovaly nehorázně vysoké poplatky. Mnoho lidí proto spadlo do dluhové pasti a dostali se až k exekutorovi. Na konci roku 2016 přišel zásah v podobě novely zákona o spotřebitelském úvěru, která uložila nebankovním poskytovatelům povinnosti získat licenci k vydávání půjček od ČNB a prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč.

Počet společností poskytující úvěry se vlivem této novely rapidně snížil: z 60 000 na necelých 500. Díky tomu má každý zájemce o rychlou půjčku větší jistotu, že si půjčí od seriózního poskytovatele. Nesmí na to ale spoléhat, je důležité si ověřit, zda společnost skutečně licenci má. To zjistíte snadno na webu ČNB, kde je k dispozici online registr. Je také ukazatelem spolehlivosti společnosti, když poskytovatel patří mezi členy Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Počítejte a hledejte nabídku zdarma

Nikdy se nesmí stát, že podlehnete momentálnímu pomatení mysli a půjčíte si peníze, aniž byste si spočítali, zda na to skutečně máte. Najděte si několik minut a spočítejte si příjmy a výdaje. Jedině tak se dá zjistit, zda je pro vás půjčka před výplatou reálnou.

Je velkou výhodou, že se společnosti snaží jít klientům maximálně vstříc. Pro ty, kdo si budou půjčovat poprvé, je dokonce připravena půjčka zdarma, a to až na 8000 Kč na 30 dní. Nabídku má aktuálně Via SMS s.r.o.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles