-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Říční a sluneční lázně v Lázních Luhačovice i letos slouží návštěvníkům

Lázně Luhačovice, a. s., i v letošním roce otevírají během prázdninových měsíců pro širokou veřejnost jedinečný areál Říčních a slunečních lázní. Tuto památku vybudoval v roce 1903 slovenský architekt Dušan Jurkovič, který vtiskl lázeňskému městu svými unikátními stavbami neopakovatelnou atmosféru. Areál je možné využít ke slunění a odpočinku, během kterého návštěvníci mohou obdivovat jedinečný Jurkovičův rukopis. Říční a sluneční lázně patřily v minulosti k dominantám města a v roce 1958 byly prohlášeny za kulturní památku.

Lázně Luhačovice
Lázně Luhačovice

Návštěvníci zde mají možnost za celodenní vstupné 70 Kč (děti a hosté ubytovaní v zařízeních Lázně Luhačovice, a. s., mají 50% slevu) strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Z technických důvodů však není možné koupání. V ceně je možnost využití sprch, lehátek se slunečníkem a zapůjčení rekreačního badmintonu. Každý platící návštěvník navíc obdrží láhev minerální vody zdarma. Můžete vstoupit a občerstvit se nealko nápoji, pivem a zmrzlinou nebo strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Děti do 3 let mají vstup zdarma, půldenní vstup (do/od 14:00 hod.) je za 40 Kč. Provozní doba je za příznivého počasí po celý červenec a srpen, od pondělí do neděle, 10:00 – 17:30 hod.

V Říčních a slunečních lázních jsou dodnes zachované unikátní převlékací dřevěné kabiny s původním vybavením. Areál běžně není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna. Důvo­dem je existence přísných hygienic­kých norem na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupra­vené říční vodě. Lázně Luhačovice však nadále uvažují s přestavbou Říčních a slunečných lázní, spolu s nedalekými souvisejícími objekty. Základním kritériem připravo­vané rekonstrukce je zachování ar­chitektonické a památkové hodnoty staveb.

Lázně Luhačovice

Památkově chráněná stavba tak postupně opět ožívá a doufejme, že se dočká nové slávy, kterou zažila v době První republiky, kdy se zde pořádaly nejrůznější společenské události, pikniky, zábavy, hrála zde hudba a kdy do zavítal i hudební velikán Leoš Janáček či komik Vlasta Burian.

Více informací je na www.lazneluhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

 

 

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles