6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

S blechami a klíšťaty nebudou ani letos žádné žerty

Klíšťata už se pustila do útoku. Může za to opakovaně teplá zima, která jim náležitě svědčí. Sezona těchto parazitů začíná pravidelně v dubnu nebo březnu a letos tomu nebylo jinak. Možná si váš mazlíček donesl krvežíznivého nežádoucího hosta v kožíšku z procházky i v zimě, už to není nic neobvyklého. Teploty nad 4°C zajišťují aktivitu klíšťat a absence velkých mrazů jejich populaci „nepročistila“.

Fypryst
Fypryst

Přenašeč závažných chorob

Jak si s klíšťaty poradit, aby nenakazila naše mazlíčky jednou z několika nakažlivých a vážných chorob? Důležité je zabránit jim, aby se vůbec na zvíře přisály. Klíště není jen nepříjemné, jakmile se přisaje, velmi brzo do těla vypouští speciální látky a spolu s nimi i choroboplodné zárodky, pokud je nakaženo. A velká část populace klíšťat je dnes nakažena lymskou boreliózou, encefalitidou a méně pak babesiosou nebo anaplazmózou, dříve poměrně exotickými nemocemi, dnes stále známější záležitostí i v našich končinách.

Jednoduchá ochrana před blechami, klíšťaty a všenkami

Věděli jste, že naši mazlíčci mohou být napadeni 10 různými druhy klíšťat? Nebo že se 95% populace blech vyskytuje v prostředí a jen malá část je k nalezení v daném okamžiku na zvířeti? Chránit psa a kočku můžete několika různými způsoby, nejelegantnějším a nejsnadnějším je použití spot- on pipety Fypryst. Že nechápete, co to je a jak se to vlastně aplikuje? Není to vůbec těžké. Stačí obsah pipetky vymáčknout na jedno místo kůže mezi lopatkami zvířete a nechat vstřebat. Není divu, že je to způsob mezi majiteli tolik oblíbený. Není třeba nasazovat obojek, podávat nějakou tabletu nebo stříkat zvíře sprejem.

Pro pejsky i pro kočičky

Pro kočky je určen Fypryst Cat, pro pejsky zase Fypryst Dog a výběr probíhá podle toho, kolik zvíře váží. Piety jsou rozděleny podle hmotnosti zvířete na velikost S až XL. Koupit se dají u veterináře, v chovatelských potřebách nebo v lékárně. Dejte si pozor, abyste nezaměnili pipetu pro psa a kočku a koupili vhodnou kategorii. Zbytek už je jednoduchý, jen není vhodné zvíře dva dny před a dva dny po aplikaci koupat, aby se nesnížilo vstřebání. Působení Fyprystu je jeden měsíc, proti blechám působí dokonce většinou ještě déle.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles