-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Vincentka vám pomůže zvládnout chřipku

Každoročně propuká v zimním období v České i Slovenské republice chřipková epidemie a ani letošní rok není výjimkou. Pokud počet nemocných dosáhne hranice 1500 na 100 000 obyvatel, hovoříme již o plošné epidemii. Začátkem roku se situace mírně zlepšila, ale s nástupem dětí zpět do školy po prázdninách, došlo opět k nárůstu případů chřipkových onemocnění. Některá nemocniční zařízení již vyhlásila zákaz návštěv. K nejrizikovějším skupinám patří školáci a předškoláci, ale také starší lidé, kteří jsou často hospitalizovaní s komplikacemi provázejícími běžnou chřipku. Nejúčinnější prevencí proti chřipce je očkování, otužování, zdravý způsob života, pobyt na čerstvém vzduchu, a vyhýbání se místům s větší koncentrací lidí. A pokud již chřipka propukne tak je nejdůležitější klid na lůžku, zvýšený přísun vitamínů a léky na horečku.

 

Vincentka

Chřipka je onemocnění, které se nesmí podcenit a důležité je vyležet ji. Při chřipce nepomáhají antibiotika, protože je to virové a ne bakteriální onemocnění. K urychlení léčení a úlevě pomáhají různé babičkovské recepty – čaj s medem a citronem, dostatek spánku a osvědčená minerální voda Vincentka.

Primář MUDr. Jiří Hnátek, vedoucí lékař Lázní Luhačovice, a. s., k tomu poznamenává: „Onemocnění se nejčastěji přenáší vdechnutím vzduchu, ve kterém jsou infikované kapénky, nebo kontaktem s infikovanými předměty, a to především v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou školy, veřejné dopravní prostředky, kina, divadla, atd. Léčba se děje především pomocí přípravků, které tlumí symptomatické projevy, jako jsou nosní kapky, léky snižující teplotu či bolest. Doporučujeme popíjet i minerální vodu Vincentku, případně jí kloktat. Inhalace této vody jsou vhodné až k doléčení po odeznění akutních příznaků. Tato voda působí díky svému složení jako čisté expektorans, léčivo zřeďující hlen, který produkují dýchací cesty, a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Velmi důležitá je prevence zabránění šíření nákazy hlavně častějším mytím rukou nebo nošením obličejových roušek. Nejvhodnější je izolace nemocných osob tak, aby nechodily do kolektivů.“

Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví dodává: „Vincentka pomáhá odstraňovat sekundární následky a nepříjemné doprovodné projevy onemocnění dýchacích cest. Především pomáhá zlepšovat dýchání. Při onemocněních dýchacích cest se nadměrně tvoří hleny, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí stěžují jejich vykašlávání či vyfoukání. Oxid uhličitý, ale i soli ve Vincentce obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Vincentka je přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice a nazývá se i lékem našich babiček. Její příznivé účinky se projevují při širokém spektru onemocnění. Vincentka prokazatelně pomáhá při chřipce, angíně, onemocněních horních i dolních cest dýchacích, ale i při žaludečních a jiných problémech.”

Více informací je na www.vincentka.cz, www.lazneluhacovice.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag

In-In.cz

GoldBach

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles