-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Žaluzie a rolety nejsou totéž

Žaluzie a rolety možná na první pohled působí stejně, nicméně ani přes podobný design je nelze považovat za totéž. Mnoho lidí však rolety s žaluziemi často zaměňuje, nebo si dokonce myslí, že se jedná o jeden a týž druh stínící techniky. Víte, jaké jsou rozdíly mezi žaluziemi a roletami? Pokud ne, určitě si přečtěte následující článek, ve kterém se o rozdílech mezi těmito stínícími technikami dozvíte.

Liší se technickým řešením i možnostmi regulace světla

Žaluzie a rolety se od sebe vzájemně liší nejen použitým technickým řešením, ale zároveň i možnostmi regulace stínění. Žaluzie tvoří oddělené lamely, se kterými můžete točit a tím pádem libovolně ovlivňovat množství propuštěného světla. Rolety jsou pak tvořeny jedním pruhem, který se navíjí na hřídel. Mezi společné prvky těchto stínících technik patří možnost volby, jak vysoko je budete mít při stínění vytažené nebo naopak stažené.

Žaluzie mohou mít mnoho podob

Když se řekne žaluzie, většina lidí si automaticky představí ty klasické hliníkové. V dnešní době si však i mezi žaluziemi můžete vybírat. Kromě klasických horizontálních žaluzií, které můžeme vídat v mnoha domácnostech, si dnes do interiéru můžete pořídit žaluzie vertikální, které lze použít i u atypických oken. Luxusní alternativou jsou dřevěné žaluzie vyráběné z exotického dřeva, které se rázem stanou třešničkou každého interiéru.

Různorodé provedení rolet

I mezi roletami si můžete dle vlastní libosti vybírat a nemusíte se omezovat pouze na jeden typ. Zajímavým řešením jsou rolety den a noc, které se skládají z dvou různých látek – jedna je průsvitná a druhá zatemňující. Oblíbenou alternativou jsou i látkové rolety, které mohou mít různé barvy i vzory, díky čemuž lze jejich design snadno přizpůsobit celkovému pojetí interiéru. Látkové rolety vám díky možnosti odlišných typů látek umožní regulovat si intenzitu světla přesně tak, jak budete potřebovat.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles