5.3 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Imunita v zajetí zimy

Venku konečně začal padat sníh a vy už se nemůžete dočkat své vysněné dovolené na horách. Opět pojede celá rodina, vše jste zařídili s dostatečným předstihem, za dobrou cenu. Starosti vám tak dělají už jen každé drobné zakašlání či kýchnutí od účastníků zájezdu.

Imunita
Imunita

Důsledně se je snažíte chránit před ofouknutím každou možností prochladnutí. Odměnou za dobře míněnou starost je jen celkový stres všech okolo a především ten váš. A jak to tak bývá, stres se podepíše na zdraví a tak budete pravděpodobně ten první, který s něčím ulehne.

Je potřeba se vymanit z představy, že dokážete ovlivnit běh světa a zabránit nemoci v propuknutí třeba zrovna v týden vaší báječné rodinné dovolené. Chřipka patří k životu a bylo by pošetilé, myslet si, že dokážeme zabránit nejen jí, ale i kašli a nachlazení, v tom aby nám pokazili dovolenou. Ostatně doma by to nebylo o nic příjemnější.

Zaměříme se tak na to, co můžete zaručeně ovlivnit. Základem je prevence a tak přibalíte každému kupu teplého zimního oblečení, od péřové bundy až po silné rukavice a hřejivé ponožky. Do kufru přibalte i pořádný kus zázvoru, nic nezahřeje tak, jako právě hrnek horkého čaje s kouskem zázvoru. Potom vyrazíte do lékárny, poohlédnout se po nějakých tabletkách na podporu imunity. Vybírejte takové, které může užívat s klidem celá rodina, od dětí až po dospělé. Takovým příkladem je třeba Engystol, který aktivuje imunitu při virových onemocněních a obzvlášť účinný je u katarů horních cest dýchacích. Pomůže ale i s dotěrným oparem a zvýší obranyschopnost v zátěžových situacích. To může být u dětí třeba nástup do školy, školky nebo jen změna prostředí a kolektivu.

Velkým plusem je, že odpadá starost zda je přípravek vhodný či nevhodný pro malé děti. Na obalu neobjevíte ani všemožní i nemožné nežádoucí účinky, ale také ani varování, že „pro děti do tří let není vhodný“. Naopak je vhodný jak pro kojence, tak i pro větší děti a dospělé, a to i k dlouhodobému užívání.

To vám sice nezaručí, že prožijete zimu bez nachlazení či chřipky, ale výrazně to ulehčí při průběhu nemoci a zkrátí i její trvání.

Dávkování: obvykle 3x denně 1 tableta nechat rozpustit v ústech, profylaxe u dětí před zátěžovým prostředím 2x denně 1 tableta po dobu 4-6 týdnů.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles