-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Metody pro trénink mozku

Potrénovat svůj mozek není nikdy na škodu. Mezi strašáky naší doby se bohužel zařadila nemoc jménem Alzheimer. O její celosvětové rozšířenosti hovoří nelichotivá čísla, v současné populaci má tuto nemoc až třicet milion lidí. Alarmující na tom je, že se dle vědeckých zkoumání toto číslo časem až ztrojnásobí. Alzheimer dokáže na lidský mozek působit doslova plíživě, několik let bez povšimnutí, napáchá ale nezvratné škody. Mozek jeho vlivem přichází o svou synaptickou plasticitu a hustotu. Existuje ale pomoc, která je nejúčinnější zejména v případě, že nepodceníme prevenci. Dle výzkumů je totiž prokázáno, že se této nemoci můžete vyvarovat, nebo její průběh výrazně zpomalit. Předpokládá to však jeho pravidelný trénink.

Trénink mozku nepodceňujte

Trénink mozku hrou pro děti i dospělé může být nejen prevencí pro Vaše zdraví, ale především také zábavou. Proto vznikla speciální aplikace s názvem Keep Brain Fit, která trénink mozku umožňuje formou zábavy. Minihry, které aplikace obsahuje, se věnují různým oblastem, jež je třeba cvičit. Navíc si Vaše výsledky můžete průběžně porovnávat nejen s přáteli nebo členy rodiny, ale s jejími uživateli napříč celým světem. Není tedy nouze o motivaci a získáte rychlý přehled o tom, jaké děláte pokroky. Hry jsou založeny na jednoduchém principu, jsou však velmi efektivní. Vytrénujete krátkodobou paměť, rozvoj logického myšlení, prostorovou představivost i rychlost Vašich reakcí.

A protože mozek se dokáže během života rozvíjet a tvořit nové neurony, dostaví se při pravidelném cvičení reálné výsledky. Sami vidíte, jak jednoduché je předejít stárnutí mozku, vyvarovat se jeho nemocí, docílit rychlejších reakcí a získat nové nápady. To vše velmi jednoduše, ale efektivně podpoříte hraním her, které jsou k tomu vyvinuté. A díky tomu, že jde o zábavu, uvidíte sami, že se ke každodennímu tréninku nebudete muset nutit a přesvědčovat. Naopak se budete na procvičován těšit, protože ho zvládnete třeba při ranní kávě, nebo večer doma, až se sejdete s celou rodinou.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

FinMag

40plus

Naše domy 

 

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles