5.3 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Podnikání na rodičovské: co je nejlepší rozjet?

Někdo si mateřskou a rodičovskou užívá do posledního puntíku, někdo už má po návratu z porodnice chuť pustit se do práce. Na většinu maminek, které mám ve svém okolí, to přišlo kolem prvního roku dítěte. Možná je to tím, že přestáváme tolik kojit, možná i když vidíme, že už to dítě chodí, chceme se také “postavit na vlastní nohy”. Každopádně skoro každá z nás už přemýšlela nad rozjezdem podnikání.

V čem podnikat

Vymyslet, co nás uživí, bude nás to bavit a ještě budeme mít času tak akorát na dítě, rodinu i sebe sama, je to nejtěžší. Každý začátek však v sobě nese velkou časovou náročnost, jakmile vás něco chytí, budete tím chtít trávit veškerý čas, což je na jednu stranu dobře. Na druhou stranu je potřeba myslet právě na sebe, na dítě i na udržení manželství.

Když se rozhlédnu kolem sebe, tak mám pestrý výběr toho, co všechno může máma na rodičovské rozjet:

  • Stát se fotografkou, protože většina z nás chce fotit vlastní děti a pro někoho se tak tahle činnost stane velkým koníčkem – proč tedy neoslovit další rodiny a nenabídnout jim své služby
  • Tvorba e-shopu – ať už s ekologickými plenami, nebo s vlastními produkty. E-shopařek mám kolem sebe nejvíce. Většina z nich prodává právě vlastní originální tvorbu. Pro založení e-shopu doporučuji pronájem, je to rychlé, příprava nezabere moc času a hlavně je levný. Verze s několika položkami je dokonce zdarma.
  • Psát nebo překládat – je ideální pro všechny, co umí tvořit čtivé texty a třeba i ovládají nějaký cizí jazyk. Najít dnes poptávky po těchto službách není složité, každý chce hezké texty na svůj firemní web nebo e-shop.
  • On-line marketing – oblast, která je stále na vzestupu a pro mámy na rodičovské ideální, neboť nabízí flexibilní pracovní dobu. Ať už se budete chtít pustit do správy sociálních sítí, stát se PPC specialistou nebo link builderem, vždy se poohlédněte po kurzech, čerpejte informace z internetu. Věřím, že brzy najdete i pracovní uplatnění.

Před rozjezdem je ještě dobré si rozmyslet:

  • kolik času budu podnikání moci reálně věnovat
  • kdo mi bude hlídat – bude stačit manžel nebo potřebuji chůvu?
  • určit si volný čas jen pro sebe, na regeneraci

Co všechno potřebuji

Na většinu výše uvedených činností stačí živnostenský list – snadno ho vyřídíte na každém živnostenském úřadě. I když v případě e-shopů už se budete muset poohlédnout po nějakém eet řešení. Vyberte si eet pokladnu, která vám bude vyhovovat, tedy vašemu podnikání. Rady hledejte buď přímo na portálu finanční správy, případně se zeptejte jiných podnikatelů ve Facebookové skupině.

Příklad z praxe

Jednou z maminek, co si otevřela vlastní e-shop v poslední době, je Petra. U ní to začalo blogem My home style a před pár týdny spustila vlastní e-shop. Blog již měla zavedený několik let, díky tomu si získala spoustu čtenářů a věrných fanoušků, kteří ji podporují. Prodávala nejprve na Fleru, nyní prodává hlavně na internetovém obchodě, jako řešení si vybrala pronájem e-shopu. Konkrétně si zvolila firmu Shoptet, jejich platformě si mohla řešení nejprve vyzkoušet během 30 dní. Najdete na něm šperky a doplňky, většinou z přírodních nebo i z recyklovaných materiálů. Ale najdete i dekorace do domu.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

FinMag

PR články

40plus

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles