-2.2 C
New York
Středa, 26 ledna, 2022

Buy now

spot_img

Dotace EU pomohou i vašemu podnikání

Finanční prostředky z Evropské unie již řadu let podporují zaměstnanost, rozvoj moderních technologií a výzkum v naší zemi. Většina lidí si je však spojuje výhradně se státní správou, opravami měst a obcí či kotlíkovými dotacemi. Jedním z hlavních příjemců financí je však soukromý sektor. Malé, střední i velké podniky získávají dotace EU na rozvoj svého podnikání.

Financování z prostředků Evropské unie funguje většinou na jednoduchém principu. Po vyhlášení dotační výzvy má žadatel omezený čas na dodání podkladové dokumentace. Pokud tak učiní včas a splní všechny podmínky získání dotace, je mu přidělena. Zároveň se však zaváže plnit podmínky pro získání dotace nejenom v době jejího přijetí, ale většinou i několik let po vlastním financování.

Dotace EU je třeba hlídat

I když v zásadě je princip dotací EU jednoduchý, náročnější částí je ohlídání všech potřebných termínů. Systém se skládá z několika operačních programů, které mají své jednotlivé tematické prioritní osy. V jejich rámci se teprve vypisují konkrétní dotační výzvy. Poměrně časté je při tom posouvání termínů výzev, některé bývají v průběhu čerpání pozastaveny.

V praxi je hlídání všech potřebných termínů dotací EU administrativně velmi náročné, což je pravděpodobně i jeden z důvodu, proč o dotace malé podniky příliš nejeví zájem.

Získejte dotace EU

Je však třeba podotknout, že dotace EU mohou i malému podnikání opravdu velmi pomoci. Například v říjnu 2017 bude s největší pravděpodobností vypsána dotační výzva programu Technologie. Ta je přímo určena malým či začínajícím podnikům, cílí na rozvoj regionů a zvyšování zaměstnanosti. Za získané prostředky lze nakoupit nové stroje, technologická zařízení či vybavení.

Získání dotace EU se může jevit malým podnikům náročné. Existují však společnosti, které celý proces značně usnadní tím, že pohlídají veškeré termíny a zajistí přípravu podkladů pro úspěšné získání prostředků. Jednou z takových společností je MIDA Consulting, která vám se získáním dotací EU pomůže.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter

Promo clanky

SEO

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles