6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Hledám práci. Co mě čeká?

Jakmile se octnete v situaci „hledám práci“, je třeba podniknout nezbytné kroky. Může to být období krátké nebo delší, většinou ale nepříjemné a poněkud stresující. S tím se musí počítat. Pokud nevynikáte v nějakém extra moderním a oblíbeném oboru nebo nemáte nějakou velmi neobvyklou dovednost či znalost, nebude to snadné.

práce
Hledám práci

Co je třeba si ujasnit

Nejprve si ujasněte, v jakém oboru chcete pracovat, jak daleko jste ochotni do zaměstnání dojíždět, jakou máte představu o platu a co jste ochotni obětovat. Možná se budete muset přestěhovat, pozměnit svůj životní rytmus nebo si doplnit vzdělání. Práce je dost, ale nespadne vám do klína.

Poptejte se ve svém okolí

Oznámit lidem ve vašem okolí: „Hledám práci“ může být sic nepříjemné, ale rozhodně to nepodceňte. Najít zaměstnání přes známé je totiž reálnou možností. Možná vědí, kdo zrovna shání zaměstnance, kde se uvolnilo pracovní místo, nebo viděli zajímavý inzerát. Proto neváhejte rozhodit sítě.

žiraffff

Nespoléhejte se na Úřad práce

Pokud jste na Úřadu práce, aktivně s ním spolupracujte, dodržujte podmínky, ale zároveň neseďte s rukama v klíně. Hledejte si práci aktivně sami, úřad ji pravděpodobně za vás nenajde. Čím déle budete bez práce, tím bude všechno složitější a pro vás těžší.

Životopis je základ

Vytvořte si perfektní životopis a motivační dopis, nechte se profesionálně vyfotografovat, abyste tuto fotku mohli k životopisu přiložit. Odpovídejte na inzeráty, sami aktivně vyhledávejte příležitosti a rozesílejte životopisy. Věnujte hledání práce tolik času, jako byste trávili v zaměstnání.

Využijte služby personální agentury

Jednou z možností, jak se může stav „hledám práci“ změnit na „mám novou práci“, je spolupráce s personální agenturou. Ta pomáhá zprostředkovat kontakt mezi uchazeči o zaměstnání a potencionálními zaměstnavateli. Zdarma jsou tyto služby u agentury Žirafa. Vyplňte formulář, přiložte životopis a vše odešlete jejímu personalistovi.

Personální agentura Žirafa.cz vám pomůže

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles