6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Když se rozhodnete začít chovat ptáky

Věřte tomu nebo ne, ale chov ptáků je stále více oblíbenější koníček, který naplňuje mnoho z nás. Jedná se o jeden z vůbec nejstarších koníčků vůbec, nejdříve se chovali hlavně holubi, později se začaly chovat i jiné druhy ptáků, jako jsou papoušci nebo andulky či křepelky. V případě, že se rozhodnete přidat se k chovatelům ptactva, měli byste se buď poradit s odborníky o tom, co ptáci ke svému spokojenému životu potřebují, nebo si pořiďte nějakou brožuru, kde se dočtete všechno podstatné. Pár tipů a rad vám přinášíme i nyní.

Jaký druh papouška chovat?

Hlavní otázkou, kterou si musíte zodpovědět, je, který druh ptáka chovat? Pokud se řadíte k začátečníkům, doporučujeme začít chovat spíše menší druhy ptactva, jako jsou andulky nebo sytě žlutí kanárkové. Pokud si však troufáte na větší ptáky, uspokojit vás mohou buď křepelky, nebo případně exotičtí papoušci.

K nejčastěji chovaným papouškům se dnes řadí papoušek Ara, Žako nebo třeba Amazoňan.

S chovatelským zařízením si nechte poradit od odborníků

Ať už budete chovat papouška nebo andulku, v každém případě byste se měli poradit s odborníky ohledně chovatelského zařízení – tedy ohledně obydlí pro ptáky. Každý pták si vyžaduje trochu jiné obydlí, ne každý bude spokojený s tím, co mu připravíte.

Obecně platí, že pták by měl ve své kleci umět roztáhnout křídla, ale samozřejmě je to takové nepsané pravidlo jako první záchytný bod při výběru vhodného chovatelského zařízení.

Náš tip

Pokud nemáte čas jít do chovatelských potřeb, kde byste se poradili s odborníky, doporučujeme si objednat stavebnici Aluhobby, z níž vytvoříte nejen ptačí klec, ale také venkovní voliéru třeba pro andulky. Stavebnice Aluhobby se skládá z hliníkových profilů, pletiv, sít a dalších součástek, které díky přehlednému návodu snadno spojíte dohromady a vytvoříte tak chovatelské zařízení pro vaše ptačí společníky.

Related Articles

1 komentář

Comments are closed.

- Advertisement -spot_img

Latest Articles