5.3 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Personální agentura

Personální agentura Žirafa.cz
Personální agentura Žirafa.cz

Personální agentura je fyzická či právnická osoba, která pomáhá uchazečům o zaměstnání získat práci či brigádu. Jde o komerční instituce, které si za své služby účtují příslušný poplatek. Nikdy nevyžadují žádné poplatky po samotných uchazečích o zaměstnání.

Co vše personální agentura zajistí

Personální agentura Žirafa.cz funguje podobně jako úřad práce. Zastoupí vás při hledání zaměstnání v kontaktu se zaměstnavatelem. Personální agentury často pořádají pohovory a firmě doporučí vhodné kandidáty.

Uchazeči o zaměstnání jsou vyhledávání z pasivních zdrojů jako jsou databáze firmy, databáze úřadu práce nebo nejrůznějších internetových portálů, které jsou zaměřeny na hledání práce. Často využívají inzerci v regionálním tisku nebo v letácích. Agentura může svého zaměstnance na základě smlouvy jen dočasně přidělit na určitou pracovní pozici na základě písemné dohody o přidělení zaměstnance na určitou dobu.

Udělení k povolení zprostředkování zaměstnání

Personální agentura získá povolení ke zprostředkování zaměstnání od Úřadu práce na základě žádosti podané fyzickou či právnickou osobou. Podmínkou je bezúhonnost, dosažení věku 18 let, odborná praxe ve zprostředkování zaměstnání u VŠ osoby je 2 roky, u osoby s maturitou 5 let. Pracovní agentura musí mít sjednáno pojištění proti úpadku.

Personální agentury jsou sdružovány v Asociaci poskytovatelů personálních služeb. Jejím cílem je vytvářet podmínky pro stabilní trh pracovních sil v ČR. Druhá organizace je Asociace pracovních agentur, která sdružuje agentury práce a poskytovatele dočasné pracovní výpomoci, někteří členové se specializují na studentské brigády. Další členové této asociace poskytují plné portfolio služeb personální agentury všem uchazečům o dlouhodobé zaměstnání i brigády a také firmám, které hledají zaměstnance.

Předchozí článekLet balonem: vzhůru do oblak
Další článekDRFG dluhopisy

Related Articles

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Advertisement -spot_img

Latest Articles