6.1 C
New York
Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

spot_img

Významná místa v Rusku

Rusko se svou velikostí překrývá území dvou kontinentů. Počítat tak je třeba s velmi rozmanitým počasím. Celá asijská část Ruska je známá jako Sibiř. Místo nespoutané přírody a také oblastí kompletně odtržených od civilizace. Při cestě do země kde dnes, znamená zítra, si nezapomeňte zřídit cestovní pojištění.

Jezero Bajkal

Tajemné jezero Bajkal je tím nejhlubším na světě. V některých místech je hluboké až 1642 metrů. Také je to jedno z nejstarších jezer na světě. Až jedna pětina světového objemu pitné světu se uchovává v jeho vodách. Najít zde můžete mnoho jedinečných živočichů, kteří nikde jinde nežijí. Majestátní je i okolí, které lemují hory do výšky až 2 metrů.

Kurská kosa

Kurskou kosu můžete dokonce najít na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Je to píseční poloostrov, který je dlouhý až 93 kilometrů. Široký je až 3,8 kilometru. Písečně duny a pláže vás jistě dostanou.

Pohoří Ural

Přírodní hranice mezi evropskou a asijskou částí Ruska i nejstarší pohoří naší planety. To je Ural. V jeho okolí je možné najít mnoho zajímavých stezek. Příroda je zde skutečně nádherná a působí, jako by se tu zastavil čas. Je to také přímo ideální místo pro různé adrenalinové sporty.

Vladivostok

Město, kde se nachází jeden z největších přístavů. To znamená také velmi speciální mořské speciality. Zajímavých zážitkem ale bude jistě pozorování obrovských lodí, jak připlouvají do přístavu.

Moskva

Moskva je ruskou metropolí, kde se odehrávala historie. To je také vidět na každém kroku. Rozhodně doporučujeme podívat se na proslulé Rudé náměstí, kde najdete také Leninovo mauzoleum. Dále je v Moskvě mnoho kostelů, katedrál a muzeí.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz/.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles